[script](function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-39065992-8', 'auto');ga('send', 'pageview');[/script]

Informacja o plikach cookie

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www.
Ok, rozumiem

Dokumenty korporacyjne SpółkiZarządAgnieszka Smarzyńska  Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży

W 2003 roku ukończyła Uniwersytet Zielonogórski na Wydziale Zarządzania i Marketingu, uzyskując tytuł magistra - specjalizacja zarządzanie i finanse.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku w branży meblarskiej, a następnie od 1999 roku pracowała w bankowości. Od 2001 roku zatrudniona była w Tesco Polska sp. z o.o., zdobywając doświadczenie w operacjach sklepowych oraz w dziale zakupów odzieżowych. Od 2006 roku kierowała działem odzieżowym w sklepach Tesco w Polsce oraz rozwojem marki F&F. W 2014 roku ukończyła roczny program rozwojowy dla Dyrektorów w Wielkiej Brytanii. Od 2015 roku była odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą odzieży we wszystkich sklepach w krajach Europy Centralnej w Tesco.

Pani Wiceprezes Agnieszka Smarzyńska w TXM odpowiada za obszar produktu oraz zakupu.


Marcin Łużniak  Wiceprezes Zarządu ds. finansowych

Ukończył Politechnikę Łódzką na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w TU Generali jako specjalista ds. kalkulacji ubezpieczeń indywidualnych, a następnie pracował w Dziale Instrumentów Pochodnych banku PBK BPH. Od 2005 r. pracował w Grupie Kapitałowej IPT Sp. z o .o. (branża edukacyjna, hotelarska, medyczna oraz proedukacyjna) jako Zastępca Dyrektora, a później Dyrektor Finansowy. W 2010 r. rozpoczął swoją karierę w GK Redan. Początkowo pełnił funkcję Kierownika Zespołu Finansowego, aby od 2011 r. objął stanowisko Dyrektora Finansowego Redan S.A. W ramach Grupy Redan pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w TXM SA w latach 2011 – 2015. W tym czasie zrealizował szereg projektów związanych z pozyskiwaniem finansowania jak i optymalizujących pracę działu finansowego. Nadzorował także działalność spółek zagranicznych.

Pan Wiceprezes Marcin Łużniak w TXM zabezpiecza kluczowe obszary szeroko pojętego " back office", w tym również finanse i logistykę.


Rada Nadzorcza


W skład Rady Nadzorczej wchodzą:

 • Dariusz Górka - Przewodniczący Rady Nadzorczej

  • Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Finansów NYU Stern School of Business. Partner Zarządzający grupy 21 Concordia, były partner w Warsaw Equity Holding, polskiej prywatnej firmie inwestycyjnej. Wcześniej, pracował w Prokom Investments, jednej z największych polskich firm inwestycyjnych. Przed rozpoczęciem pracy w Prokomie był Menedżerem odpowiadającym za finanse międzynarodowe Pratt & Whitney w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Polsce. Członek Instytutu Rachunkowości Zarządczej (IMA) z siedzibą w Newark, NJ.

 • Bogusz Kruszyński - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

  • Ukończył Uniwersytet Łódzki na wydziale Ekonomii i Zarządzania. W 2000 roku uzyskał certyfikat Executive MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego współpracującego z Uniwersytetem Maryland. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując od 1994 roku w HSBC Securities Polska S.A. jako makler papierów wartościowych, a następnie kierownik Wydziału Ofert Publicznych. Następnie od 1998 r. pracował w Banku Przemysłowym jako zastępca dyrektora Departamentu Rynków Finansowych oraz dyrektor Oddziału Centrum Korporacyjnego. W latach 2001-2003 był dyrektorem finansowym w BP REAL Nieruchomości. Od 2003 roku związany z Redan S.A. Początkowo pełnił funkcję dyrektora finansowego, aby od 2005 r. piastować stanowiska Wiceprezesa oraz Prezesa Zarządu Redan S.A.  Od 2013 r. Członek Rady Nadzorczej TXM S.A.

 • Jan Czekaj - Członek Rady Nadzorczej

  • Ukończył studia w krakowskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej (poprzedniczki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie). Obronił następnie doktorat i habilitację. W 2003 otrzymał tytuł profesora nauk ekonomicznych. Były Członek Rady Polityki Pieniężnej, specjalista oraz autor publikacji z zakresu nauk ekonomicznych, poświęconych funkcjonowaniu rynku kapitałowego, zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz procesów transformacji gospodarki centralnie planowanej.

   Niezależny Członek Rady Nadzorczej.

 • Mariusz Mokrzycki - Członek Rady Nadzorczej

  • Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania. Od 15 lat nieprzerwanie zajmuje się zarządzaniem firmą Moraj Sp. z o. o Spółka Komandytowa, gdzie odpowiada za import towaru oraz rozwój firmy na rynku krajowym. Początkowo zasiadał na stanowisku Dyrektora Handlowego, a od 2010 jest prezesem Zarządu. Posiada ekspercką wiedzę z zakresu importu z rynków zagranicznych, w szczególności rynku chińskiego, bengalskiego oraz tureckiego popartą wieloletnim doświadczeniem bezpośredniej współpracy z zagranicznymi kontrahentami.

 • Monika Kaczorowska - Członek Rady Nadzorczej

  • Posiada wykształcenie z dziedziny finansów, ekonomii i rachunkowości, a także wieloletnie doświadczenie w rachunkowości i finansach. W roku 1997 ukończyła Uniwersytet Łódzki na Wydziale Zarządzania, kierunek: Zarządzanie i Marketing, specjalizacja: Rachunkowość i zarządzanie finansowe, a w 2001 roku uzyskała świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Posiada bogate doświadczenie w pracy na stanowisku głównego księgowego zarówno w jednostkach prywatnych, jak i budżetowych.

   Niezależny Członek Rady Nadzorczej.

 • Radosław Wiśniewski - Członek Rady Nadzorczej

  • Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami i handlu odzieżą. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi – lekarz medycyny. Studiował również w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania – program Maryland State University i Uniwersytetu Łódzkiego, uzyskując tytuł Executive MBA – Certyfikat EMBA Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Uniwersytetem Maryland, US. Jest założycielem Redan SA i większościowym akcjonariuszem. W latach 2005 – 2012 był członkiem Rady Nadzorczej Redan SA. W latach 1995 – 2004 oraz w latach 2012-2014 piastował również stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

 • Zenon Dąbrowski – Członek Rady Nadzorczej

  • Ukończył studia o kierunku menedżerskim na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej (wcześniej SGPiS) uzyskując tytuł magistra ekonomii. Jest także biegłym rewidentem (nr dyplomu 9800). Posiada bogate doświadczenie w pracy na stanowisku CFO oraz w dziale audytu (Arthur Andersen). Był członkiem Rady Nadzorczej oraz Przewodniczącym Komitetu Audytu Ergis S.A. Zasiada również w organach spółek pozagiełdowych.

   Niezależny Członek Rady Nadzorczej.


Skład Komitetu Audytu:

 • Monika Kaczorowska - Przewodnicząca Komitetu Audytu, Niezależny członek Rady Nadzorczej
 • Bogusz Kruszyński – Członek Komitetu Audytu
 • Dominik Biegaj – Członek Komitetu Audytu, Niezależny członek Rady Nadzorczej

Skład osobowy Komitetu Audytu spełnia wymogi przewidziane w Ustawie o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz. U. 2017 poz. 1089).


Osoby posiadające wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych, ze wskazaniem sposobu ich nabycia:


Osoby posiadające wiedzę i umiejętności z zakresu branży, w której działa emitent, ze wskazaniem sposobu ich nabycia:


Powrót